JAK FUNGUJÍ AKUSTICKÉ PANELY?
Akustické panely přinášejí zvukový komfort do prostoru, ve kterém žijeme a pracujeme. Mají totiž schopnost snižovat dobu dozvuku (ozvěny), která je zásadním parametrem prostorové akustiky. Zvukové vlny,  které by se normálně od prázdné plochy odrazily, jsou akustickým povrchem zachyceny a tím se eliminují nepříjemné zvuky v místnosti. 
Akustické obrazy Lappa fungují především na absorpčním principu. Absorpce zvukových vln je zajištěna měkkým a pórovitým jádrem panelů, které se skrývá za textilním čalouněním. Panely tak dopomáhají k tomu, aby se zvuk v místosti držel co nejkratší dobu.
AKUSTIKA A PSYCHICKÁ POHODA

 To, že se v místnosti necítíme komfortně si často ani nedokážeme odůvodnit. Na naši pohodu má vliv mnoho vnějších faktorů - ať už je to vnitřní teplota, přítomnost světla, nebo zvuk. Často je to právě zvuk, který přehlížíme, a který nás může rušit od klidu a soustředění. Je důležité tuto neviditelnou, ale slyšitelnou nepohodu zaznamenat a najít její příčiny.


Použití akustických materiálů v takovém prostoru může výrazně pomoci zvýšit pohodu ale i produktivitu. Dobře navržené akustické řešení přináší svým uživatelům zklidnění a koncentraci a pozitivně působí na lidskou psychiku. V prostoru, ve kterém je vyvážený poměr odrazivých a pohltivých ploch se cítíme daleko lépe, vzniká tu pocit klidu, útulna a dokonce na nás takové prostředí působí tepleji.
JAKÉ JSOU VÝHODY LAPPA
PANELŮ?
1. ESTETIKA JAKO JAZYK
Na Lappa panelech na první pohled možná ani nepoznáte, že se jedná o funkční akustický prvek.
Design nás baví a vkládáme do něj maximum. Snažíme se tak přinést oživení do interiéru s benefitem akustického zlepšení.


2. FUNKČNOST JE ZÁKLAD
Lappa panely fungují na absorpčním principu. Panely ve svém jádru obsahují vysoce absorpční akustickou hmotu, která se postará o pohlcení nežádoucích zvukových vln.


3. DLOUHÝ ŽIVOTNÍ CYKLUS
Životní cyklus panelu může být opravdu dlouhý. Svrchní textilii si u nás můžete nechat po nějaké době přečalounit a tím můžete získat i novou barevnou náladu.
NEOMEZENÁ PALETA BAREV
Lappa studio vnáší do prostoru barvy a emoce. Panely jsou vytvářené s důrazem na výtvarnou jedinečnost, plnohodnotnou funkci a kvalitní řemeslo. Díky digitálnímu tisku studio pracuje s neomezenou paletou barev, proto může vzniknout unikátní barevnost nebo grafický motiv, který přesně zapadne do daného prostoru.
ABSORPČNÍ KOEFICIENT
Graf níže ukazuje akustické vlastnosti Lappa panelů o hloubce 6 cm.
Měřeno v interferometru v laboratoři ČVUT, říjen 2018.
PODÍVEJTE SE, JAK OBJEDNAT:
Zpět nahoru